ATV Nationals – Punct maxim – 4/30/22

Jayden Londerville – 1st OA – Pro sport, Production A, 450 A

A fost un weekend incredibil pentru pilotul sponsorizat de GPS, Jayden Londerville, când a măturat clasele Pro Sport, Production A și 450A la ATV Motocross National Championship Series (ATVMX), un campionat național AMA. Desfășurată în munții din sud-vestul Pennsylvania, a patra rundă a avut loc pe emblematicul High Point Raceway, cu temperaturi la mijlocul anilor '70. Cu șase runde până la final, Londerville urcă pe locul trei la puncte pentru Pro Sport, continuă să conducă clasa 450A și este acum al șaptelea în producția A. În cuvintele sale „Acest weekend a decurs foarte bine. Rezultatele mele ajung în sfârșit acolo unde mi-aș dori să fie.” – Îți mulțumesc că ai folosit GPS-ul, Jayden!! 🏆🏁

Seria de 10 runde continuă în perioada 14-15 mai la Ironman Raceway din Crawfordsville Ind;

Justice McDaniel – 450 B, Open B, Stock de producție B/C

Călărețul sponsorizat prin GPS, Justice McDaniel, și-a început sezonul liber cu ATVMX National Championship Series la 3 Palms în Conroe, TX. A terminat pe locul 1 la general la 450B, pe locul 2 atât la OpenB, cât și la stocul de producție B/C. Apoi a mers la Aonia Pass în Washington, GA. unde a terminat pe locul 1 la 450B, pe locul 2 la Open B și stoc de producție B/C. Tocmai și-a terminat cursa la High Pointe din Mount Morris, PA. și spune că a avut un weekend dificil, dar a reușit să pună laolaltă un loc al 2-lea atât la 450B, cât și la Open B și un loc al 3-lea în stocul de producție B/C. Bună treabă, Justiție!! Vă mulțumim că folosiți produsele GPS Offroad!